آب شیرین کن, تصفیه فاضلاب

آب شیرین کن آب استخر | تصفیه فاضلاب | آب سازان

آب شیرین کن استخر | فیلتر شنی | مجموعه آب سازان

آب شیرین کن آب استخر: بیشتر صاحبان استخر به دنبال روشی جایگزین برای ضد عفونی کردن و شیرین سازی آب  استخر خود هستند ، زیرا کلر موجود در آب دارای معایبی است ، به خصوص اگر بیش از حد مصرف شود.

به همین دلیل اثر ضد عفونی کننده نمک در آب استخر در سال های اخیر در موارد زیادی مورد آزمایش قرار گرفته است. محبوبیت نمک برای تضمین ایمنی بهداشتی تجربه حمام کردن، شکست ناپذیر است.

آب شیرین کن آب استخر | تصفیه فاضلاب | آب سازان

این عمدتا به این دلیل است که نمک برای ارگانیسم انسان بسیار ملایم است و بنابراین راحت تر قابل تحمل است. به طور کلی، شما مجبور نیستید آن را بعد از آن به دفعات مصرف کنید که مثلاً در مورد کلر وجود دارد .

با این حال، آنچه اغلب نادیده گرفته می شود، عواقب نمک زیاد در استخر یا نحوه حل این مشکل است.

تصفیه فاضلاب

دلایل نمک زیاد در استخر

به طور معمول، در یک استخر آب شور ، ضد عفونی با کمک یک سیستم الکترولیز انجام می شود که نمک را به کلر آزاد تبدیل می کند. با توجه به این واقعیت که این به نوبه خود به عنوان نمک در آب قابل توجه می شود، به ندرت مجبور می شوید میزان نمک را تنظیم کنید.

غلظت کافی نمک، شرط لازم برای اطمینان از تضمین ایمنی بهداشتی مربوطه هنگام ماندن در آب استخر است.

به همین دلیل ممکن است مثلاً برخی از استخرداران ترجیح دهند در ابتدا مقداری نمک در استخر بریزند. احتمال دیگر نادرست بودن یا از دست ندادن دستورالعمل دوز نمک مربوط به کارخانه الکترولیز نمک است. علاوه بر این، ممکن است به دلیل بی تجربگی پرسنل متخصصی که با آنها مشورت شده است، اشتباهی در دوز رخ داده باشد.

آب شیرین کن

عواقب نمک زیاد در استخر

در اصل، غلظت بیش از حد نمک در رابطه با اجزای استخر به ویژه در یک مورد قابل توجه است. این زمانی اتفاق می افتد که خود مواد با استفاده از نمک به عنوان ضدعفونی کننده سازگار نباشند. یکی از پیامدهای این امر خوردگی بسیار سریعتر است که به طور بالقوه نیاز به تعمیرات پرهزینه و وقت گیر دارد.

با توجه به اثرات سلامتی، به طور کلی می توان انتظار افزایش مقدار کلر در آب را همراه با یک سیستم نادرست برای الکترولیز نمک داشت. اگرچه نمک برای ارگانیسم انسان ملایم‌تر است، اما می‌تواند منجر به تحریک غشاهای مخاطی، به‌ویژه چشم‌ها و بینی و تحریک پوست شود.

آب شیرین کن آب استخر | تصفیه فاضلاب | آب سازان

علاوه بر این، یک سیستم الکترولیز نمک معمولاً ارزان نیست و بسته به مدل، کمی حساس است. اگر ترکیبی از محتوای نمک بیش از حد زیاد و فرآیند تنظیم نادرست وجود داشته باشد، ممکن است به سیستم آسیب وارد شود و تعویض یا تعمیرات پرهزینه ضروری باشد.

در بدترین حالت، عواقب محتوای نمک بیش از حد در استخر را می توان به صورت هزینه های بسیار بالا یا حجم کاری وقت گیر احساس کرد. بسته به نحوه راه اندازی سیستم الکترولیز نمک، ممکن است غلظت کلر افزایش یابد که می تواند برای سلامتی مضر باشد.

حتی با وجود استخر آب شور، توصیه می شود که شوری را در فواصل منظم با کمک آزمایش مناسب بررسی کنید. هنگامی که تشخیص دادید نمک زیادی دارید، چند کار وجود دارد که می توانید برای رفع موثر مشکل انجام دهید. برای اینکه بتوانید دوباره به موقع و بی دغدغه از حمام کردن لذت ببرید، در قسمت های زیر توضیح داده شده است.

روش های شیرین کردن آب استخر

  • تعویض آب استخر

این در واقع تنها روش کاهش سطح نمک است، بنابراین بسیار توصیه می شود. با توجه به اینکه نمک معمولاً به هیچ وجه تبخیر نمی شود یا زمانی که به آب استخر اضافه می شود بسیار آهسته تبخیر می شود، لازم است به اندازه کافی با غلظت افزایش یافته مقابله شود.

بنابراین، تغییر آبی که محتوای نمک بسیار بالایی دارد، تنها راه بازگرداندن آن به سطح طبیعی است. هنگامی که آب استخر برداشته شد و با آب جدید جایگزین شد، بررسی دوز صحیح مهم است. اگر در این مورد مطمئن نیستید، تعامل با دیگر صاحبان استخر راه خوبی برای به دست آوردن بینش بیشتر است.

به طور کلی، شما همچنین باید مطمئن شوید که از آب چاه استفاده نکنید ، زیرا معمولاً می تواند با مواد اضافی که می تواند اثرات گسترده ای داشته باشد آلوده شود. پس از افزودن نمک به آب استخر در دوز مناسب، آخرین مرحله برای ایجاد یک نقطه شروع موثر ضروری است.

این تنظیم صحیح کارخانه الکترولیز نمک است که در صورت لزوم با همکاری متخصص در این زمینه باید انجام شود.

سطح کلر را کاهش دهید

در واقع، این رویکرد مشکل تولید بیش از حد کلر توسط کارخانه نمک را حل می کند. به همین دلیل توصیه می شود از محلول اول در اولویت استفاده شود، یعنی تغییر آب مربوطه برای کاهش شوری.

سپس سیستم نمک باید دوباره تنظیم شود تا مقدار کمتری کلر تولید کند، زیرا این می تواند نه تنها بر اجزای استخر تأثیر منفی بگذارد. غلظت بیش از حد کلر در آب استخر نیز ممکن است بر سلامت افراد حساس تأثیر بگذارد. با تنظیم مقدار نمک بر اساس آن و انجام تنظیمات مناسب، این مرحله کامل می شود.

نتیجه

به طور کلی، نمک وسیله ای ملایم برای ضدعفونی کردن آب استخر است که دارای مزایای بی شماری نسبت به کلر است. گاهی اوقات فراموش می شود که محتوای نمک در استخر شنا نیز می تواند بسیار زیاد باشد. پیامدهای این امر تحریک احتمالی بدن انسان و همچنین خوردگی سریعتر اجزایی است که اصولاً برای استفاده در استخر آب شور مناسب نیستند.

در این روش ضد عفونی نیز بررسی غلظت نمک در فواصل زمانی معین و انجام اقدامات مناسب در صورت لزوم ضروری است. موثرترین راه جایگزینی آب، اطمینان از دوز صحیح و تنظیم مناسب سیستم الکترولیز نمک است. با این اقدامات می توانید میزان نمک موجود در استخر را در طولانی مدت کاهش دهید و آن را ثابت نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *