آب شیرین کن, تصفیه فاضلاب

آب شیرین کن نیمه صنعتی | تصفیه فاضلاب | آب سازان

آب شیرین کن نیمه صنعتی | تصفیه فاضلاب | آب سازان

آب شیرین کن نیمه صنعتی: آب شور، آبی با نمک محلول بیشتر از حد معمول است که برای آشامیدن، آبیاری یا تولید صنعتی نامناسب است. بنابراین، به جز آب شیرین،  اگر بخواهند از انواع آب استفاده کنند باید فرآیند نمک زدایی را اعمال کنند. هر چه میزان شوری آب بیشتر باشد، استفاده از آن منبع آب برای مصارف نیمه صنعتی دشوارتر است.

آب شیرین کن نیمه صنعتی | تصفیه فاضلاب | آب سازان

شیرین کردن در آب فرآیندی است که در آن نمک به سطح قابل استفاده برای زندگی روزمره و مصارف نیمه صنعتی و صنعتی  می رسد. این فرآیند به ویژه برای مناطق ساحلی و جزایری که آب شیرین در دسترس نیست مفید است. امروزه آب شیرین کن به یکی از کالاهای اساسی تبدیل شده است که در فروشگاه های مربوطه به فروش می رسد.

تصفیه فاضلاب

نگاهی بر فرایند آب شیرین کن نیمه صنعتی

فناوری شیرین کردن آب  نقش مهمی برای بسیاری از کشورهای جهان  ایفا می کند و به حل مشکل خشکسالی و افزایش عرضه آب شیرین برای کشاورزی و مصارف نیمه صنعتی، صنعتی و خانگی کمک می کند. تا کنون، نمک زدایی آب دریا بسیار گران بوده است و نیاز به استفاده از انرژی بالا و فناوری های پیشرفته، به ویژه در فناوری غشایی برای  زدودن نمک دارد.

یکی از سخت ترین مشکلات نمک زدایی، رسوب زیستی است که در آن باکتری ها وارد غشاهای مخاطی فیلتر کننده نمک شده، رشد می کنند و به غشاها آسیب می رسانند.

روش های اخیر شامل استفاده از مواد شیمیایی، به ویژه اسیدها، برای از بین بردن باکتری ها و همچنین تأثیر بر غشاهای مخاطی است. با این حال، روش جدیدی  مبتنی بر مولکول‌های آلی است که قادر به چسبیدن به سطح غشاهای مخاطی هستند و به غشاها اجازه می‌دهند از حمله باکتری‌های مضر جلوگیری کنند.

ترکیب غشاهای پلی آنیلین به طور قابل توجهی ایجاد بوهای بیولوژیکی را بدون آسیب رساندن به محیط فیلتر حاوی غشاهای مخاطی کاهش می دهد. به گفته پژوهشگران، این پیشرفت جدید حتی می‌تواند عمر غشاهای مخاطی در کارخانه‌های نمک‌زدایی را دو برابر کند و در نتیجه میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی کند.

دستگاه آب شیرین کن | تصفیه آب صنعتی | آب سازان

مزایا و معایب  استفاده از سیستم آب شیرین کن نیمه صنعتی

تامین آب آشامیدنی تمیز: این سیستم به حذف نمک های محلول از آب شور، آب شور و تبدیل آنها به آب آشامیدنی کمک می کند.

تامین آب برای صنعت کشاورزی: ​​آب حاوی نمک زیادی نیست تا آب مورد نیاز دام و محصولات کشاورزی را تضمین کند.

کیفیت آب مطمئن

قابلیت اطمینان و ایمنی لازمه استفاده از این سیستم تصفیه آب است. برای دسترسی به عموم، سیستم ها باید از نظر ایمنی آزمایش شوند.

منبع آب شور و شور معمولا نامحدود است: برخلاف آب شیرین که کمیاب است، در مناطق ساحلی مقدار بسیار زیادی آب شور وجود دارد.

صرف نظر از عوامل آب و هوا: بدون انتظار برای آب باران، ما می توانیم با هر منبع آبی که به راحتی در دسترس است فعال باشیم.

معایب آب شیرین کن

انرژی زیادی برای فرآیند مصرف می کند.

قیمت  بسیار بالا است، زیرا مقدار زیادی انرژی مورد نیاز است.

غشاهای RO ممکن است مسدود و تخریب شوند، بنابراین باید تمیز و تعویض شوند.

دستگاه آب شیرین کن  آب برای استراحتگاه ها و هتل ها در امتداد ساحل به کار می رود.

دستگاه  آب شیرین کن برای کارخانه های صنعتی (مانند کارخانه های فرآوری ماهی و غذاهای دریایی،…) در امتداد ساحل و  استفاده می شود.

دستگاه آب شیرین کن برای منازل  مسکونی قابل استفاده است. سیستم های ویژه نمک زدایی RO بر مشکل بسیاری از جوامع با آب شور غلبه می کند.

از این دستگاه برای تامین آب شیرین  قایق های ماهیگیری، شناورهای اقیانوسی، … وسایل نقلیه برای سفرهای طولانی مدت در دریا، استفاده می شود. دستگاه آب شیرین کن به دلیل کاربردهای وسیعی  که دارد در بسیاری از شهرها به فروش می رسد.

در پایان

تصفیه آب شیرین کن یکی از نیازهایی است که جامعه به دنبال آن است. از آنجایی که دسترسی به منابع آب شیرین به طور فزاینده ای دشوار می شود، آب شور به عنوان جایگزین مورد هدف قرار می گیرد. دستگاه آب شیرین را باید بر اساس هدف خود انتخاب کنید.

اگر همچنان به دنبال این دستگاه هستید، فروشگاه ما یکی از مراکزی است که باید در نظر بگیرید. ما می توانیم راه حل های مربوطه را، مناسب برای خانوارها، هتل ها، استراحتگاه ها، … با نیازهای مربوطه ارائه دهیم.

بسته به هدف درمانی مشتری مانند: کاهش شوری (به مقدار مناسب برای استفاده) یا حذف کامل، توصیه های مناسبی خواهیم داشت. علاوه بر نمک زدایی در آب، دستگاه‌های ما  ما همچنین به حذف کامل گل، ماسه و فلزات سنگین از آب کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *