آب شیرین کن

سیستم آب شیرین کن صنعتی | تصفیه فاضلاب | آب سازان

کاربرد آب شیرین کن RO | فیلتر میکرونی | آبسازان

سیستم آب شیرین کن صنعتی: اسمز معکوس یک دستگاه اشیرین کن پیشرفته است که آلاینده ها را از آب تصفیه نشده از طریق فشاری که آب را مجبور به عبور می کند حذف می کند. آب از سمت غشاء بیشتر(آلودگی بیشتر) به سمت غشاء کمتر (آلاینده کمتر) جریان می یابد تا آب شور را عاری از نمک تولید کند. یک غشای نیمه تراوا دارای منافذ کوچکی است که آلاینده ها را مسدود می کند و فقط به مولکول های آب اجازه می دهد از آن عبور کنند.

سیستم آب شیرین کن صنعتی | تصفیه فاضلاب | آب سازان

قبل از حذف مواد جامد محلول از طریق یک غشای نیمه تراوا، این سیستم با استفاده از فیلترهای پیش تصفیه، رسوبات، نمک  را از آب خارج می کند. پس از خروج آب از غشا، از فیلترهای پستی عبور می کند تا آب آشامیدنی را قبل از ورود به شیر اب آماده کند. سیستم های اسمز معکوس بسته به تعداد پیش فیلترها و پس فیلترها، مراحل نمک زدایی و تصفیه متفاوتی دارند.

انواع فیلتر آب شیرین کن اسمز معکوس

این سیستم معمولاً دارای یک یا چند فیلتر زیر است:

یک فیلتر تمیز کننده مکانیکی که ذرات مانند کثیفی، گرد و غبار و زنگ را کاهش می دهد.

فیلتر کربنی که کلر و سایر ناخالصی هایی را که به آب مزه یا بوی نامطبوع می دهند را کاهش می دهد.

یک غشای نیمه تراوا که تا 99.8٪ از کل مواد جامد محلول از جمله نمک را حذف می کند.

فیلتر زغالی که وظیفه اصلاح خواص بو و طعم را بر عهده دارد و طعمی شیرین به آن می دهد.

مینرالایزر که وظیفه تصحیح ترکیب معدنی آب، pH و خواص ارگانولپتیک آن را بر عهده دارد.

تصفیه فاضلاب

هنگامی که آب برای اولین بار وارد سیستم اسمز معکوس می شود، از قبل در مرحله مکانیکی فیلتر می شود.

اسمز معکوس نیازمند آب ورودی حیاتی است. اگر پارامترهای آب از هنجارهای تعیین شده فراتر رفت از سیستم اسمز معکوس استفاده نکنید. برای تعیین اینکه آیا آب شما برای نمک زدایی  توسط سیستم اسمز معکوس مناسب است یا خیر، باید ابتدا تجزیه و تحلیل آب را انجام دهید.  اگر آب الزامات سیستم اسمز معکوس را برآورده نمی کند، لازم است از فیلترهای دیگر برای پیش تصفیه استفاده شود.

سیستم آب شیرین کن صنعتی | تصفیه فاضلاب | آب سازان

پس از فیلتراسیون اولیه، آب از یک غشای نیمه تراوا عبور می کند، جایی که ذرات محلول در اثر فشار حذف می شوند. پس از فیلتر کردن، آب وارد مخزن ذخیره می شود تا کاملاً پر شود.

هنگامی که شیر آب را باز می کنید، آب برای اصلاح طعم و بو و همچنین اشباع آن با مواد معدنی، از یک فیلتر کربنی و معدنی کننده عبور می کند.

 

چرا به مخزن ذخیره اب شیرین کن اسمز معکوس نیاز دارید؟

سیستم آب شیرین کن اسمز معکوس آب را به آرامی فیلتر می کند. تجمع آب در مخزن به شما امکان می دهد تا سرعت مورد نیاز تامین آب آشامیدنی را از شیر آب ایجاد کنید.

سیستم اسمز معکوس یکی از رایج ترین روش های فیلتراسیون است. 99.8 درصد مواد جامد محلول، ویروس ها و باکتری ها را حذف می کند. برای حذف تمام آلودگی ها بهتر است که این سیستم آب شیرین‌کن را با یک لامپ ماوراء بنفش ترکیب کنید و مطمئن ترین آب را تضمین می کند.

کنسانتره (آلودگی آب) از سیستم اسمز معکوس به داخل زهکش ها تخلیه می شود. نسبت آب خالص و کنسانتره به کیفیت آب ورودی، فشار و دفعات تغییر عناصر سیستم بستگی دارد.

مزایای سیستم آب شیرین کن اسمز معکوس

سلامتی: شما هر روز آب تمیز و سالم می نوشید که بدن را اشباع و تقویت می کند. لازم نیست نگران کیفیت آب باشید.

راحتی: آب تازه و شیرین همیشه در دسترس شماست، این سیستم به طور مداوم آب با کیفیت بالا را در حجم کافی در خانه یا کارخانه شما تولید می کند. نیازی به خرید اب شیرین، بدون نیاز به سفارش، تحویل و اختصاص فضای ذخیره سازی اضافی نیست. علاوه بر مزایای مستقیم، از مزایای اضافی صرفه جویی در هزینه خرید آب بطری نیز برخوردار می شوید. با خرید آب شیرین کن اسمز معکوس، سرمایه گذاری هوشمندانه ای انجام می دهید که در درازمدت در هزینه شما صرفه جویی می کند و برای محیط زیست بهتر است.

طعم: از آنجایی که ناخالصی های مختلف از آب پاک می شود، طعم بسیار بهتری دارد و برای پخت و پز و نوشیدن ایده آل خواهد شد.

آیا آب اسمز معکوس مفید است؟

سیستم آب شیرین کن اسمز معکوس آلاینده هایی را که نمی توانید ببینید را حذف می کند، اما مواد معدنی مفیدی مانند کلسیم و منیزیم را نیز از آب حذف می کند. با این حال، این کار آب اسمز معکوس را برای شما مضر نمی کند. بدن ما از 70 تا 80 درصد آب تشکیل شده است که مرطوب کننده، روان کننده مفاصل و ارتقاء عملکرد اندام ها، عملکرد حمل و نقل را انجام می دهد. عملکرد اشباع بدن با مواد معدنی عمدتاً توسط غذا انجام می شود و آب در آن نقشی ندارد، اگر می خواهید مواد معدنی بیشتری دریافت کنید، میوه و سبزیجات بیشتری بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *