فیلتر شنی, فیلتر میکرونی, هوزینگ

فیلتر میکرونی چیست | هوزینگ فلزی تصفیه آب | آب سازان

فیلتر میکرونی | اجزای دستگاه آب شیرین کن | آب سازان

فیلتر میکرونی چیست: آب خالص، تمیز و با کیفیت را با فیلتر میکرونی دریافت کنید. ثابت شده است که آب آشامیدنی حاوی ذرات میکروسکوپی غیرقابل درک برای چشم انسان است که به عنوان “رسوب” شناخته می شوند.

چندین سیستم، مواد شیمیایی و تجهیزات برای قابل شرب کردن آب استفاده می شود. با وجود این، آب 100٪ تمیز به شیرها یا لوله ها نمی رسد، زیرا حاوی ذرات باقی مانده است که به واشرها، لوله ها، لوازم جانبی، چشمه های آب گرم،  تاسیسات و حتی سلامتی ما آسیب می رساند.

فیلتر میکرونی چیست | هوزینگ فلزی تصفیه آب | آب سازان

ما قصد داریم همه چیز را در مورد فیلترهای میکرونی برای فیلتر کردن آب به شما نشان دهیم و شما می توانید بهترین گزینه را برای استفاده خود انتخاب کنید.

رسوب چیست؟

رسوبات ذراتی هستند که در کف آب می نشینند و می توانند توسط آب حمل شوند.

این ذرات از بقایای مواد آلی، معدنی، بقایای محصولات شیمیایی یا ذرات فلزی منشاء می گیرند. این رسوبات می توانند بقایای خوردگی فلز، ماسه، رس یا هر ذرات فلزی دیگر یا آلاینده های آلی باشند.

هوزینگ

فیلتر میکرونی آب چیست؟

فیلترهای میکرونی لوازم جانبی هستند که برای حفظ ذرات موجود در آب ساخته شده است و در خانه، اداره، اتاق غذاخوری، رستوران و به طور کلی صنعت استفاده می شود.

فیلترهای میکرونی کیفیت آب را بهبود می بخشد، ظاهر کدر را کاهش می دهد و بر طعم یا بوی آب تأثیر نمی گذارد.

فیلتر میکرونی چیست | هوزینگ فلزی تصفیه آب | آب سازان

به جهت مظالعه مقاله فیلتر شنی کلیک کنید.

چگونه یک فیلتر برای حذف رسوب کار می کند؟

مهم است بدانید که فیلترهای میکرونی منحصراً برای حفظ رسوب تولید می شوند، آنها مواد شیمیایی، فلزات سنگین یا طعم بد یا بوی بد آب را از بین نمی برند یا کاهش نمی دهند.

فیلترهای میکرونی به عنوان یک مانع متخلخل عمل می کنند که بسته به اندازه منافذ ذرات را حفظ می کند. فیلتراسیون میکرونی به تخلخل فیلترها، سرعت عبور آب از فیلتر و دمای آب بستگی دارد.

در بازار فیلترهایی با تخلخل های مختلف اندازه گیری شده در “میکرون” مانند 1 میکرون، 5 میکرون، 10 میکرون، 20 میکرون و تا 50 میکرون وجود دارد. و همچنین ابعاد، مدل ها و انواع مختلف عرضه می شود.

فیلترهای میکرونی آب چگونه طبقه بندی می شوند؟

“اسمی” یا “مطلق” نحوه رتبه بندی فیلترهای میکرونی است. یک فیلتر میکرونی اسمی می تواند درصد بالایی از ذرات را در خود نگه دارد و یک فیلتر مطلق توانایی حفظ درصد بالاتری از کل رسوب را دارد.

فیلتر میکرونی اسمی بیشترین استفاده را دارد و معمولاً برای اکثر مصارف آب کافی است. اما اگر فرآیندی دارید که نیاز به نگهداری جامدات بالا دارد، باید از فیلتر میکرونی مطلق استفاده کنید.

فیلترهای میکرونی 5 میکرونی ذرات 5 میکرون و بزرگتر را حفظ می کنند و می توانند تا 99.9 درصد از این رسوبات را با استفاده از یک فیلتر مطلق حفظ کنند.

برخی فیلترهای میکرونی را بر اساس اندازه ذرات طبقه بندی می کنند، آنها می توانند فیلترهای رسوب میکرون یا فیلترهای زیر میکرون باشند. میکرون ها بیشترین کاربرد را برای تصفیه آب دارند و درون آنها اسمی و مطلق قرار می گیرند.

رایج ترین فیلترهای میکرونی عبارتند از:

  • میکرونی کیسه ای
  • کیسه ای پلی پروپیلن آب

فیلترهای کیسه ای برای آب در جریان های بزرگ آب استفاده می شود. یک سیستم فیلترهای صنعتی چند کیسه ای می تواند تا 500 متر مکعب در ساعت آب برسد.

درجه بندی میکرون بین 1 تا 200 میکرون است. آنها همچنین ظرفیت بارگیری جامدات بالایی دارند، الیاف با مقاومت بالا مهاجرت مواد جامد را کاهش می دهند.

پرکاربردترین فیلترهای کیسه ای فیلترهای کیسه ای پلی پروپیلن و فیلترهای کیسه ای نایلونی هستند.

آنها در برنامه های تصفیه آب مانند دستگاه های یخ ساز، دستگاه های قهوه استفاده می شوند. این فیلترها برای عملکرد عادی نیاز به پورتافیلتر دارند.

آنها به دو نوع تقسیم می شوند: فیلترهای سطحی که به صورت فیلترهای پلیسه دار و سرامیکی هستند و فیلترهای عمقی که به صورت فیلترهای اسپین، بسته بندی شده، پلی اسپان و ترموفیوژن هستند.

فیلتر آب پلیسه دار به دلیل طراحی ساخت با چین خوردگی سطح تماس بیشتری دارد. کارتریج ها قابل شستشو هستند و بسته به سطح کثیفی قابل استفاده مجدد هستند.

ظرفیت نگهداری رسوب آنها زیاد است، مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند. در اماکن تجاری و صنعتی کاربرد دارند.

چگونه یک فیلتر میکرونی صحیح انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین فیلتر باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

میزان جریان آب: دانستن مقدار آبی که قرار است از فیلتر عبور کند، مهم است که مطمئن شوید که تمام رسوبات جامد حفظ می شوند و فیلتراسیون کارآمد خواهد بود.

استفاده از آب بسته به اینکه آب برای مصارف انسانی، صنعتی، آبیاری یا کشاورزی استفاده شود، فیلتر صحیح انتخاب می شود.

هزینه های عملیاتی، دانستن هزینه های نگهداری، بهره برداری و قطعات یدکی بسیار مهم است. بسته به نوع فیلتر میکرونی ، برخی از آنها هزینه نگهداری بالاتری دارند.

برای بهره وری بیشتر تصفیه، استفاده از فیلتر رسوب و کربن فعال در همان خط آب توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *