فیلتر میکرونی, هوزینگ

هوزینگ فلزی | فیلتر میکرونی | مجموعه آب سازان

انواع هوزینگ | تصفیه آب صنعتی | آب سازان

هوزینگ فلزی: هوزینگ ‌فلزی محفظه ای استوانه ای شکل است که فیلتر دستگاه تصفیه آب درون آن قرار می گیرد. درون هوزینگ فلزی می توان انواع فیلترها مانند کارتریج، غشایی ،الیافی و … را قرار داد.

هوزینگ فلزی | فیلتر میکرونی | مجموعه آب سازان

هوزینگ فلزی ساختاری ساده اما کارامد دارد. این محفظه دارای یک ورودی و خروجی رزوه دار است،  که امکان متصل شدن اتصالات را به هوزینگ می دهد. همینطور برای خروج هوای درون محفظه در زمان پر شدن به یک دکمه پاکسازی مجهز است.

هوزینگ فلزی دارای یک بخش نیمه شفاف است که از طریق آن بتوانید وضعیت فیلتر درون آن را بررسی کنید. هوزینگ های فلزی یا دارای سه پایه برای ثابت ماندن هستند و یا اینکه توسط پایه به دیوار وصل می شوند یا در یک جا مستقر می شوند.

در صورتی که میزان آبی که قرار است تصفیه شود حجم بالایی داشته باشد ،می توان ازچندین هوزینگ در امتداد هم استفاده کرد تا از کم شدن فشار درون فیلتر ها کم کند. همینطور قبل و بعد از محفظه فیلتر شیرهای قطع نصب شده است که مزیت آن نصب و تعویض راحت  و  فوری فیلتر است.

فیلتر میکرونی

نحوه نگهداری هوزینگ فیلتر به این صورت است که   برای ممانعت از شکل گیری  رسوب روی محفظه  فیلتر، در یک جای خشک که هوا در آن جریان دارد نگهداری کنید. همینطور این هوزینگ را نباید  در زیر نور مستقیم خورشید قرار دارد و باید از یخ زدگی در امان  باشد.

نام های متداول هوزینگ فلزی در بازار

هوزینگ یا housing   نام انگلیسی محفظه یا مخزن فیلتر است. در بازار این دستگاه را بیشتر به نام هوزینگ می شناسند که همگی از لحاظ کاربردو  اجزا یکسان هستند. البته هوزینگ ها بر اساس نوع صنعتی و خانگی تفاوت هایی با هم دارند.‌فرقی نمی کند که این دستگاه را به نام هوزینگ، نگهدارند یا محفظه فیلتر خریداری کرده باشید، متغیرها باید در سطح مخزن باقی بمانند.‌

هوزینگ بر اساس کاربرد در دو متریال پلاستیک یا فلز ساخته می شود. هوزینگ فلزی در جنس هایی چون فولاد کربن، استیل ضد زنگ ، آلومینیوم تولید می شود و هوزینگ پلاستیکی در دو نوع شفاف و نیمه شفاف و اغلب در رنگ های سفید و ابی وجود دارد.

انواع هوزینگ فلزی

هوزینگ ها بر اساس نیازهای مختلف کاربران در گونه های مختلفی تولید و عرضه می شوند. انواع هوزینگ عبارتند از : هوزینگ تک ، هوزینگ دوگانه ، هوزینگ سه گانه و هوزینگ برای مصارف خاص .

هوزینگ های فیلتر ساده یا تک

هوزینگ فلزی تک یا ساده در دو نوع هوزینگ فیلتر استاندارد و هوزینگ های مجزا وجود دارد. نوع استاندارد را می توان به آسانی در فروشگاه هایی که دستگاه تصفیه آب و لوازم جانبی آن را عرضه می کنند ، یافت.

نوع دیگر از هوزینگ،محفظه های مجزایی هستند، که نه تنها به دلیل طراحی، بلکه به دلیل کارایی آنها، تنها فیلترهای موجود در بازار هستند

هوزینگ های مجزا به علت طراحی و کارایی ویژه قادرند، سه متر در  ساعت فیلتراسیون انجام دهند. این هوزینگ از هوزینگ های کارآمد در بازار است که در دو سال پیش تولید و با قیمت مناسبی به فروش می رسد.

هوزینگ فلزی | فیلتر میکرونی | مجموعه آب سازان

هوزینگ دو گانه

این نوع هوزینگ نیز در دو نوع تولید و عرضه می شود. هوزینگ استاندارد یک نوع هوزینگ دوگانه است که دارای دو محفظه ساده فیلتر است که هر یک قادرند یک فیلتر را نگهدارند. این اتصال با کمک رابطه دو فیلتر ، اجازه استفاده دو برابر را به ما می دهد.

این دو ترکیب برای دو احتیاج متفاوت عرضه می‌شوند:

بسته کامل برای حذف رسوبات:

این بسته شامل یک کارتریج پلی فسفات است که پلی فسفات و کریستال ها در بر خورد با آب به آهستگی از هم گسیخته می شوند و رسوبات را در خود حفظ می کند.  کارتریج اکسترود شده باعث می شود که ذرات آلوده در آب جذب کارتریج پلی فسفات شوند و رسوبات متلاشی شده به وسیله پلی فسفات را به دام می اندازد.

بسته کامل برای حذف کلر، بو ، طعم ، افت کش و فلزات سنگین

این بسته شامل یک کارتریج اکسترود شده است که رسوبات درون آب را از بین می برد.

کارتریج کربن فعال نیز برای حذف آلاینده های چون افت کش، طعم و بوهای درون آب و فلزات سنگین به کار می رود.

هوزینگ فیلتر آب سه گانه

هوزینگ های فیلتر آب سه گانه نیز در دو نوع هوزینگ های فیلتر سه گانه استاندارد و هوزینگ های سه گانه مجزا وجود دارند. این هوزینگ ها اغلب برای فیلتر کردن آب چاه یا تصفیه آب جمع شده باران به کار گرفته می شوند.

در این هوزینگ ها سه فیلتر کارتریج قابل شستشو  برای ته نشینی ذرات بزرگ است ، کارتریج اکسترود شده که برای گرفتن ذرات ریزتر و گرد و خاک درون آب است و در نهایت  فیلتر کارتریج کربن فعال است که  فلزات سنگین، مواد آلی ،مواد شیمیای، کودها و  آفت کش ها را از بین می برد، قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *